INTERNATIONAL BULGARIA UNIVERSITY

International Bulgaria University Bulgaristan’ın kuzeydoğu bölgesinde Varna şehrine 40 km uzaklıkta ki Dobrich şehir merkezinde 1992 yılında 4.647 metre kare alana kurulmuş olan Uluslar arası bir üniversitedir.

Üniversitede eğitim geniş sınıflarda,internet erişimine sahip dersliklerde görülür. Her katta bilgisayar laboratuarı ve ilk katta kütüphane ve fotokopi merkezi vardır. Okulun 80 bilgisayarı, 15 yazıcısı, fotokopisi, yazılım programları ( Clock ve fidelio), restoran işletme yazılımları ve işletimle ilgili diğer yazılımlarla donanımlı 3 bilgisayar sınıfı vardır.

Uluslar arası Turizm Otel İşletmeciliği bölümündeki öğrenciler, 3. kattaki Albena restoranlarında pratik bir eğitim almaktadırlar. Restoranın mutfağı da öğrenci etkinlikleri için kullanılmaktadır. Yemek salonu 150-200 kişiliktir. Öğrencilere stajlarını gerçek bir ortamda yapabilmeleri için Albena restoranın yanı sıra,okulun yemek salonu,mutfağı ve yazın Albena tatil köyü sunulan imkanlar arasındadır. Dobrich’teki tiyatroda bazı eğlence ve etkinlikler düzenlenmektedir. (2 restoran, kokteyl bar, barbekü, 10 otel odası ve 2000 kişilik tiyatro etkinlikleri) Yaz tiyatrosu, okuldan yaklaşık 5 dakika uzaklıkta, şehir parkının içinde ve 6000 metre kare üzerine kurulmuştur. Kolej 2002 yılında Dobrich belediyesi ile imzaladığı 25 yıllık bir sözleşmeden sonra etkinliklerini düzenlemiştir. Pazarlama ve Turizm bölümlerinde staj yapmak isteyenler için mükemmel bir yer olduğu ispatlanmıştır.

Tiyatro etkinlikleri, öğrenciler tarafından çeşitli özel günler (parti, disko, konser, vb) için kullanılmaktadır.
International Bulgaria University’ nin içinde yer alan birkaç firma da (Accounting ve Consultancy House Inter ltd ve tur şirketi) okulun öğrencileri için yardımcı olmaktadırlar. Öğrenciler uzmanların eşliğinde ve denetiminde eğitimlerini yapmaktadırlar.