BALKAN UNIVERSITY GROUP’DA İNGİLİZCE OKUMANIN AVANTAJLARI

Grubumuzdaki üniversitelerde eğitim gören öğrenciler bölümler ve üniversiteler arası geçiş yapabilme imkanına sahiptir.

Grubumuza bağlı üniversitelerde eğitim gören öğrenciler 1.sınıfın yazından itibaren Amerika ve İngiltere’de yazın work&travel programları çerçevesinde çalışarak hem para kazanıp hem de yabancı dillerini geliştirebilme imkanına sahiptir.Öğrenciler bu imkandan her yaz faydalanabilmektedir.Balkan University Group’un güvencesinde ve garantörlüğünde Sofyadaki Amerika-İngiltere Büyükelçiliklerinden vize alınmaktadır.Buradaki en önemli şartlardan biri öğrencinin İngilizce bilgi ve düzeyidir.

Grubumuzda bulunan üniversitelerde okuyan öğrenciler İngilizce eğitim görmelerinden dolayı 3.sınıftan itibaren AB Ulusal Programlar çerçevesinde öğrenci değişim programlarına (Erasmus-Leonarda Vinci gibi) 1-3 sömestr arasında katılabilmekte; diğer üniversitelerde okuyup çifte diploma alabilmektedir.Diğer ülkelerdeki üniversitelere yatay geçiş yapma hakkına da sahiptir.

Mezuniyet aşamasına gelen öğrenciler mezuniyet tezlerini diğer AB Ülkesi üniversitelerde yapabilmektedir.

Üniversiteyi bitiren öğrenciler diğer Avrupa ülkelerindeki üniversitelerde yüksek lisans (master) programlarına katılabilmektedir.

Mezun olan öğrencilere AB diplomasının yanında ek olarak verilen Europass diploması; öğrencinin diğer Avrupa ülkelerinde işveren ve eğitim kurumları tarafından üniversite diplomasının ve gördüğü ders içeriklerinin kolay ve daha açık anlaşılmasına imkan sağlayan ek belgedir.

Balkan Üniversity Group’u seçmenin avantajları;

1. Öğrencinin gitmek istediği bölümü uzmanlarımızla kararlaştırıyoruz. Ancak İngilizce hazırlık yılının sonunda bölüm değiştirebilir hatta grup içindeki farklı üniversitelere seçebilir. Örneğin Varna’da Bilgisayar Mühendisliği okumak isteyen bir öğrenci, hazırlığın sonunda Gemi İnşaat Mühendisliğine geçebilir. Hatta Sofya Yüksek İnşaat Mühendisliğine dahi geçebilir.
2. Eşit ağırlık ve Meslek Lisesi mezunlarının mühendislik okuma imkanı vardır.
3. Mühendislik bölümlerinin birinci yılını bitiren öğrenciler; bir başka mühendislik bölümünün 2. yılından devam edebilirler.
4. Üçüncü sınıf mühendislik öğrencileri Çift Dal ( Double Major) yapma imkanına sahiptirler.
5. İki yıllık Meslek Yüksekokulu mezunları DGS sınavı olmadan lisans tamamlamaya devam edebilirler. Yüksek İnşaat Mühendisliği dahil.
6. İngilizce okuduklarından dolayı; 1. sınıfın yazından itibaren Work&Travel imkanıyle her yaz Amerika’da okuyup staj yapabilirler. Okul ücretini, ailelerine yük olmadan karşılayabilirler. Bugüne kadar 200 ü aşkın öğrencimiz garantörlüğümüz sayesinde, Sofya Amerikan Elçiliğin’den vizeleri alınarak bu programa dahil edilmiştir.
7. Yine İngilizce okumaları nedeniyle Erasmus/Socrates gibi Avrupa Birliği öğrenci değişim programlarından faydalanmaktadırlar.
8. İngilizce eğitim aldıklarından dolayı Master ve Doktora Programlarına, Stajlara dünya çapında kabul edilmektedirler.