HAKKIMIZDA

BALKAN UNIVERSITY GROUP

Balkan University Group, LYS puanına bakılmaksızın istediğiniz bölümü Tıp Fakülteleri de dahil olmak üzere Avrupa Birliği Üyesi Bulgaristan’da okuma fırsatı sunmaktadır.

Öğrencilerimiz AB Üyesi Bulgaristan’da bölümlerine göre yılda 3.500 Euro ödeyerek

İngilizce eğitim gördükleri lisans ve lisans üstü bölümlerinden mezun olduklarında, üniversitelerinden aldıkları diploma Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA) Diplomasıdır.

Bu diploma ile birlikte verilen ek Europass Diploması Avrupa ve dünyanın tüm ülkelerinde akreditedir.

Avrupanın ilk ve tek Türk Üniversiteler Birliği olan Balkan University Group; 2004-2005 eğitim-öğretim yılından itibaren BULGARİSTAN’ın Varna Teknik, Varna Tıp, Bulgaria International Academy, Burgaz Prof. Assen Zlatarov Üniversitesi, Sofya Mimarlık, İnşaat Mühendisliği ve Jeodezi Üniversiteleriyle ortak bir proje gerçekleştirmiştir. Bu projeye Türkiye’den ve dünyanın her yerinden katılacak öğrencilerin kayıt işlemleri BALKAN UNIVERSITY GROUP tarafından yürütülmektedir. Bu üniversiteler birliğinde okumanın avantajı üniversiteler ve bölümler arasında geçiş yapabilme imkanına sahiptir.

BALKAN UNIVERSITY GROUP’DA Kİ BÖLÜMLER

Grubumuza bağlı olan Varna Teknik Üniversitesi’nde Endüstri-İşletme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Uluslararası Sosyal İlişkiler, Güverte (Uzak yol Güverte Zabiti), Gemi Makinaları Mühendisliği ve Gemi İnşa Mühendislikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda Varna Teknik Üniversitesi bünyesinde; Otomasyon Mühendisliği ile Endüstriyel Tasarım bölümleri yeni öğretim döneminde açılacaktır.

Grubumuzun kardeş kuruluşu olan ERYETİŞ EĞİTİM KURUMLARI bünyesinde 2007 yılında kurulan ve Türkiye’de ilk olan ÖZEL ERYETİŞ REİS DENİZCİLİK MESLEK LİSESİ mezunları LYS sınavsız Varna Teknik Üniversitesinin denizcilik bölümlerine direkt kayıt yaptırabilmektedir. Varna Teknik Üniversitesini tercih eden öğrenciler, 3.sınıftan itibaren İskoçya veya İngiltere’deki üniversitelerde okuyup çifte diploma alabilirler.

Varna Tıp Üniversitesi’nde Tıp Hekimliği ve Diş Hekimliği Bölümlerinde eğitim verilmektedir. Varna Tıp Üniversitesi 2008 yılından itibaren İngilizce dilinde eğitim vermeye başlamıştır.International Bulgaria University bünyesinde Uluslararası Turizm Otelcilik İşletmeciliği ile Uluslararası İşletme Yönetimi bölümleri mevcuttur. Ayrıca Bulgaria International Academy’de son sınıfa geçen öğrencilerimiz Hollanda, İngiltere veya Norveç’te eğitimlerine devam ederken staj imkanı bulmakta ve çift diploma alabilmektedirler.

Sofya Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği ve Jeodezi Üniversitesi’nden mezun olan öğrenciler iş hayatlarına atılırken mesleklerine en yüksek donanımla adım atmaktadır. 2008 yılından başlayarak, Burgaz Prof. Assen Zlatarov Üniversitesi Petro Kimya Mühendisliği, Turizm ve Otelcilik Yöneticiliği, Çevre ve Ekoloji Mühendisliği ile İşletme bölümlerinde ve İngilizce dilinde lisans eğitimi hayata geçirilmiştir.

Öğrencilerimiz kayıt oldukları üniversitelerin kampuslarında bulunan yurtlarda barınma ihtiyaçlarını karşılayabildikleri gibi ders çalışma ve dinlenme aktivitelerini okul merkezinden uzaklaşmadan yerine getirebilmektedir. Yurt binalarında ve okulların çevresinde bulunan kafeteryalarda öğrencilerimiz bütçelerine uygun bir şekilde beslenmelerini temin edebilirler.

BALKAN UNIVERSITY GROUP’DA İNGİLİZCE OKUMANIN AVANTAJLARI

Grubumuza bağlı üniversitelerde eğitim gören öğrenciler 1.sınıfın yazından itibaren Amerika ve İngiltere’de yazın work&travel programları çerçevesinde çalışarak hem para kazanıp hem de yabancı dillerini geliştirebilme imkanı bulmaktadır.Bu imkan her yaz tekrar edilebilmekte ve Balkan University Group’un güvencesinde ve garantörlüğünde Sofyada ki Amerika-İngiltere Büyükelçiliklerinden vize temin edilebilmektedir.Buradaki en önemli şartlardan biri öğrencinin İngilizce bilgi ve düzeyidir.

Grubumuzda bulunan üniversitelerde okuyan öğrenciler İngilizce eğitim görmelerinden dolayı 3.sınıftan itibaren AB Ulusal Programlar çerçevesinde öğrenci değişim programlarına (Erasmus-Leonarda Vinci gibi) katılabilmekte 1-3 sömestr arasında diğer üniversitelerde okuyup çifte diploma alma imkanına sahip olabildikleri gibi diğer ülkelerdeki üniversitelere yatay geçiş yapma hakkına da sahip olabiliyor.

Mezuniyet aşamasına gelen öğrenciler mezuniyet tezlerini diğer AB Ülkesi üniversitelerde yapma imkanına sahiptirler.

Üniversiteyi bitiren öğrenciler İngilizce eğitim gördüklerinden dolayı diğer Avrupa ülkelerindeki üniversitelerde yüksek lisans (master) programlarına katılabilmektedirler.

Mezun olan öğrencilere AB diplomasının yanında ek olarak verilen Europass diploması; öğrencinin diğer Avrupa ülkelerinde işveren ve eğitim kurumları tarafından diplomasının ve gördüğü ders içeriklerinin daha açık ve kolay anlaşılmasına imkan sağlayan ek belgedir.

Varna Teknik, Varna Tıp, Bulgaria International Academy, Sofya Yüksek Mimarlık ve Yüksek İnşaat Mühendisliği Üniversiteleri’nde İngilizce eğitim – öğretim faaliyetleri BALKAN UNIVERSITY GROUP gözetiminde ve denetiminde sürmekte olup, İngilizce lisans eğitiminde öğrenci kaydı, iletişimi ve ihtiyaç duyulan her türlü materyal

BALKAN UNIVERSITY tarafından karşılanmaktadır. Üniversite kampuslarında görevli gözetmenlerimiz öğrencilerimizin her türlü ihtiyacına yardımcı olmaya çalışmaktadır.

BALKAN UNIVERSITY GROUP’ da okuyan öğrenciler, lisans ve EUA diplomasının yanı sıra üniversitenin sürekli eğitim merkezlerinde (BÜSEM) sertifika eğitim programlarını da göreceklerdir. Örneğin Microsoft’un ve CISCO’nun Sistem-İşletim Mühendisliği Lisans Sertifika Program Kurslarına katılmaları halinde öğrenciler, ABD ve Avrupa’da iş bulma ve oturma izni alma fırsatını yakalayabilmektedirler.

İSTANBUL OFFICE:

23 NİSAN CAD.NO:39 PENDİK/İSTANBUL

Tel:0-216-375-44-14 / 0-216-375-14-24

www.balkanuniversity.com

www.balkanuniversitesi.com

info@balkanuniversity.com

fulya@balkanuniversity.com